Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plán učiva listopad 12. 11. - 23. 11. 2018

11. 11. 2018

Český jazyk - učb. str. 40. - 45.

Vyjmenovaná slova po b,Doplňování cvičení - i,í,y,ý. Význam slova  být - bit. Slova příbuzná. Význam slov - bydlo - bidlo, býlí - bílý.

Děti dostaly desky na vyjmenovaná slova, kam si průběžně budeme probraná slova  zakládat. Dále si tam zapíšeme některé výrazy a slova příbuzná s vyjmenovanými slovy.Sešit bude sloužit jako pomocník při doplňování a psaní pravopisných cvičení.

Slova protikladná antonyma , synonyma , slova   vícevýznamová - opakování.

Slova citově zabarvená

Diktát č. 17 učb.str. 41. cv. 13.

          č. 18 -hezká, ošklivá, veselá , smutná, černá, bílá,malá, velká, tlustá, tenká, milá,  protivná, pevná, volná, nudná, zajímavá, chytrá, hloupá, rychlá, pomalá, pozorná, nepozorná, čistá, špinavá

          č. 19. Nemůžeš být sám. Nebij Tomáše ! Ten úkol je odbytý, Hodiny odbily půlnoc.Ve škole jsem nabyl zkušenosti, Voják nabil pušku.

          č. 20. Pálí ho dobré bydlo.  Dřevěné bidlo na lodi. Na  poli roste býlí, Bílý kůň se pásl na louce. Jak se nazývá malý býk ? Je to býček. To je ale divný obyčej.

...................................................................................................................................

Matematika

Odčítání s přechodem přes desítku. učb. str. 26.

Písemné  sčítání dvojciferných čísel učb. str. 28-30.

Písemné odčítání dvojciferných čísel učb. str. 31.-33.

Opakování probrané látky, pětiminutovky na násobilku.procvičování mat. příkladů.

Geometrie - rýsování polopřímek, kolmic, rovnoběžek. Geometrii máme vždy v  úterý. Děti musí mít pravítko (30 cm), trojúhelník s ryskou. Jinak nemohou pracovat a budou muset práci dodělávat doma.

.Děkuji za spolupráci . Hrachovcová