Jdi na obsah Jdi na menu
 


32. zpráva

10. 6. 2018

32. ZPRÁVA 11. 6. – 15. 6. 2018

PROBĚHLO:

  • Další ranní čtení Vás rodičů dětem ve třídě, tentokrát děkuji za milé čtení p. Letovancovi, V tomto týdnu přijde číst p. Synková.

PROBĚHNE:

  • V pondělí 18. 6. – „Dny pro záchranu života“ – dvě hodiny během dopoledne  - program se záchranáři na téma 1. pomoc (teorie a praxe).
  • Ve čtvrtek 21. červnaspolečné fotografování tříd.
  • V úterý 26. června „Rok v naší škole“ – výstava k závěru školního roku v přízemí školy od 15 – 17, 30 hodin. Akci zahájí v 15 hodin školní kapela „Suprkaple“. Vystoupení pro Vás rodiče (a další příbuzné a přátele naší třídy) bude následovat v naší třídě v 17, 00 hodin. Všichni jste srdečně zváni, moc se na Vás těšíme!
  • Ve středu 27. červnanávštěva kina v Modřanech.

K VÝUCE:

  • Dětem už nedávám písemné DÚ, aby měly dostatek času učit se i doma text svojí role a také mají od minulého úterý zadané opakování prvouky podle okruhů v zelených deskách.
  • Začali jsme pilně každý den nacvičovat naše vystoupení. Děti si nahoru k textu pohádky napsaly, co mají mít na sobě. Moc Vás prosím o pomoc se zajištěním či vyrobením kostýmů, které si už děti mohou přinést do školy na naše každodenní zkoušení. Bylo by fajn, kdyby měli všichni kostým do konce tohoto týdne. Moc děkuji.
  • Ještě jedna prosba: v pondělí 25. 6. a v úterý 26. 6. proběhnou během dopoledne generální zkoušky našeho vystoupení, proto je účast všech dětí opravdu nutná a moc důležitá (neplánujte si, prosím, s dětmi např. vyšetření u lékaře…). Děkuji za spolupráci.

 

ČJ a M: Od tohoto týdne budeme pracovat ve skupinách a zakončíme tak celoroční soutěžení skupin. Budeme opakovat a procvičovat učivo celého školního roku. Průběžně budeme používat ještě učebnice, v ČJ nám zbývají závěrečné stránky určené k opakování učiva či v M stránky rozšiřujícího učiva, kde jsou násobilky 6 – 9. Dětem budu připravovat také opakovací pracovní listy, dokončíme také poslední stránky v PS. Děti už nebudu známkovat, do notýsku jim jen dopíši poslední známky a hodnocení z prací z minulého týdne. Za práci budou děti dostávat body do skupiny.  

Prvouka: Minulý týden jsme se seznámili s rozmnožováním rostlin, opylováním, vývojem včely a s životem včel v úle. Připomínám, že tento týden v úterý a v pátek proběhne ústní zkoušení z témat 2. pololetí (viz výše). Také si budeme povídat o ochraně přírody a o chráněných územích v ČR. Velké putování skřítka Ostružinky zakončíme tématem o vývoji člověka.

 

Přeji Vám krásný týden!                            Petra Holubová