Jdi na obsah Jdi na menu
 


31. zpráva

3. 6. 2018

31. ZPRÁVA  4. 6. – 8. 6. 2018

PROBĚHLO:

  • Moc děkujeme rodičům, kteří přišli dětem zpříjemnit dopoledne čtením ze svých oblíbených knížek. V 2. B p. Sýkora a p. Freharová, v 2. A p. Šajnarová. Dětem se čtení i knížky moc líbily, rádi přivítáme další rodiče, kteří by chtěli dětem během června přijít číst.
  • V pátek jsme oslavili Den dětí. Hned ráno jsme svátečně křídami vyzdobili chodníky před školou, aby každý kolemjdoucí věděl, kdo má dnes svátek. Potom si děti zasportovaly v různých disciplínách na školním hřišti.

PROBĚHNE

  • Připomínám 21. 6. - společné fotografování tříd
  • 26. 6. – školní výstava „ Rok v naší škole“ od 15:00hod zahájení školní kapelou „ Suprkaple“- v přízemí školy. Vystoupení naší třídy v naší učebně bude následovat v 17:00hod. Již začínáme průběžně během hodin čtení nacvičovat.
  • Vyúčtování: Každý, kdo byl na ŠvP platil 100Kč na společné aktivity.

Vybráno bylo 2200Kč, utraceno: barvy na textil 500Kč, pohledy společně odeslané 110Kč, známky 418Kč, sladkosti 540Kč, drobné odměny 298Kč

Celkem 1866Kč, zbývá 334Kč – použiji na drobné odměny na konci školního roku.

K VÝUCE

Celý týden jsme pilně procvičovali a opakovali.

ČJ – Jak jsem již psala, učivo 2. třídy máme probráno, tak opakujeme a procvičujeme. Ladíme známky. V tomto týdnu se budeme pohybovat v učebnici na str. 112 – 115. Děti opět získají známky z různých doplňovacích cvičení na pracovních listech, úkolech k pochopení textu a diktátu. Průběžně známky zapisuji do notýsku a pracovní listy posílám v červených deskách domů, tak si vše můžete prohlédnout. V pátek si napíšeme cv. 10 ze str. 115 jako diktát. Při domácí přípravě, by si děti měly vždy pravopis zdůvodnit jiným vhodným tvarem slova.

Ma – Napsali jsme 2 kontrolní práce z opakování sčít., odčít., děl. a nás. bez použití tabulky. Obě práce dopadly u většiny dětí výborně. Napsali jsme i jednoduché opak. z geometrie. Jak se Vašemu dítěti dařilo si také budete moci prohlédnout v modrých deskách a známku v notýsku. Něco podobného napíšeme i v tomto týdnu včetně řešení probraných slovních úloh. Další učivo v učebnici i pracovním sešitě do str. 37 budeme řešit s použitím tabulky. ( Je to pro 2. ročník rozšiřující učivo). V geometrii také budeme opakovat na str. 46 – 47 v PS.

Tento týden v ČJ a Ma snad doladíme známky a od 11. 6. budeme pracovat ve skupinkách, nebudeme se už trápit se známkami.

Prvouka – V pátek byl Den dětí, neučili jsme se. Otázky k zopakování učiva děti dostanou tedy až v úterý a do příštího úterý si je připraví. Každý si potom jednu vytáhne a pohovoří na známku. Ještě probereme rozmnožování rostlin a vývoj včely.

Přeji pěkný týden P. Holubová