Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. zpráva

27. 5. 2018

30. ZPRÁVA 28. 5. – 1. 6. 2018

PROBĚHLO:

  • Čtení Vás rodičů dětem ve třídě, a to dokonce třikrát. Moc děkuji třem odvážným maminkám, p. Báčové, p. Hoškové a p. Halíkové, za milé zpestření našich hodin čtení J, představily nám moc hezké dětské knížky. Na tento týden mám už zájemce na čtení i z řad tatínků (p. Sýkora). Pokud by měl někdo z Vás ještě zájem, ozvěte se mi, budu moc ráda. Můžete přijít i v průběhu června.
  • Bohužel se minulý týden v naší třídě objevily vši, prosím tedy opět o pečlivé zkontrolování všech dětí.
  • Minulé pondělí jsem poslala zpět po dětech v bílých deskách „Potvrzení o zdravotní způsobilosti…“, třeba ho ještě využijete např. na tábor…a zbylé léky ze ŠvP.

PROBĚHNE:

  • V pátek 1. června – Den dětí, část dopoledne budou děti sportovat a soutěžit na školním hřišti, část dopoledne připravím pro děti já ve třídě. Tento den, prosím, oblečte děti sportovně, hodit se bude i kšiltovka nebo jiná pokrývka hlavy proti slunci.
  • Ve čtvrtek 21. červnaspolečné fotografování tříd.
  • V úterý 26. června„Rok v naší škole“výstava k závěru školního roku ve vestibulu školy od 15 – 17, 30 hodin, o které jsme mluvili už na třídní schůzce. Zároveň v době konání této akce pro Vás chystáme malé vystoupení v naší třídě. Všichni jste srdečně zváni, moc se na Vás těšíme!
  • Ve středu 27. červnanávštěva kina v Modřanech.

K VÝUCE:

  • Jelikož se blíží vysvědčení, začne období kontrolních opakovacích prací na známku (viz jednotlivé předměty).

Český jazyk: Děti psaly v rámci slohu povídání o ŠvP, mnozí se už dokázali hezky rozepsat a napsali ho moc pěkně. Školu v přírodě měli všichni také ohodnotit známkou, naprostá většina dětí dala 1 s hvězdičkou, což mě moc potěšilo. Dále jsme procvičovali učivo o párových souhláskách na konci a uvnitř slov, opakovali slovní druhy (hlavně zatím podstatná jména a slovesa), řazení slov podle abecedy a pravopis. Tento týden budeme pokračovat a postoupíme na str. 110 – 111, diktát si napíšeme tentokrát ve čtvrtek (kvůli MDD), a to z učebnice str. 111/cv. 17. Začneme také průběžně psát krátká opakovací cvičení na známky z různého učiva letošního roku.

Ve čtení nás čeká další kapitola z knihy „Človíčkova dobrodružství“. Začneme také další typ pracovních listů na nácvik přesného pochopení textu, ve kterých budou děti při čtení vyhledávat slova „vetřelce“, tj. slova, která do textu nepatří.

 

Matematika: Seznámili jsme se s násobky 3, procvičovali příklady na násobení a dělení 3 a trénovali také násobky, násobení a dělení 2, 4, 5, 10 a slovní úlohy. Povinné učivo 2. ročníku jsme splnili (násobilky 0 – 5). Další násobilky (6 – 9), které jsou uvedeny v uč.a PS, jsou už učivo rozšiřující, děti si při řešení příkladů budou pomáhat tabulkou.

Doporučuji, abyste násobky 2 – 5, 10 a příklady na násobení a dělení 0 – 5 a 10 co nejčastěji s dětmi procvičovali různými způsoby i doma, aby je uměly co nejvíce zpaměti. Čím více to natrénují letos, tím snazší budou mít počátek 3. ročníku, kde je velmi mnoho učiva. V tomto týdnu už začneme s opakováním učiva celého školního roku krátkými pracemi na známky (sčítání a odčítání do 100, násobilky 0 – 5, 10 a řešení známých typů slovních úloh).

V geometrii jsme opět měřili a zapisovali délku úseček na cm a rýsovali úsečky dané délky. Většině dětí se to už daří, někteří ale stále „bojují“ s přesností při práci s pravítkem a nedodržují nutný správný postup při rýsování…Tento týden bude geometrie ve čtvrtek a dětem měření a narýsování úseček dané délky již oznámkuji. Aby se to povedlo všem, dostanou ještě „trénovací“ DÚ.

 

Prvouka: Seznámili jsme se s některými druhy pavouků a s jejich způsobem života a získáváním potravy. V tomto týdnu nás čeká povídání o vodních savcích, o vydře a bobrovi. Děti dostanou také domů přípravné otázky, podle kterých si základní učivo 2. ročníku zopakují a natrénují předem podle PL v zelených deskách. Krátké ústní nebo písemné zkoušení na známky bude až od pátku 8. 6.

Přeji Vám krásný týden!                                                       Petra Holubová