Jdi na obsah Jdi na menu
 


29. zpráva

29. ZPRÁVA    21. 5. – 25. 5. 2018

PROBĚHLO

ŠvP – V pátek jsme se vrátili ze ŠvP. Agenturu, s kterou jsme ŠvP uskutečnili, jsme vybrali opravdu dobře. Všichni: řidič, provozovatelé objektu, slečny instruktorky Lucky, vedoucí Martin i p. zdravotnice byli báječní. Moc hezky se o nás všechny starali, k dětem byli moc vstřícní a hodní, pěkně jsme se společně dohadovali o programu a různých org. záležitostech. Pan kuchař výborně vařil. Program jsme vždy každý večer popsali, můžete si jej přečíst na našich stránkách a prohlédnout fotky. Fotek bude ještě více, na naše stránky je doplním v průběhu týdne. Také děti byly prima. Nemuseli jsme řešit žádné zásadní výchovné problémy. Některým dětem se sice občas trochu stýskalo, ale to je normální. Moc děkuji všem rodičům za různé dobrůtky a drobné předměty, kterými jste nám přispěli, abychom mohli děti odměňovat. Doufám, že Vám děti vyprávěly, co všechno dělaly a co zažily.

Nyní nás opět čeká výuka. Snad se ještě děti budou umět pár týdnů soustředit.

PROBĚHNE

ČJ – Týden začneme slohem o ŠvP. Budeme pokračovat v učivu o párových souhláskách. Učivem 2. třídy je zvládnout bezchybné psaní správné souhlásky na konci slova. Je to jednodušší, než napsat správnou souhlásku uprostřed slova. Pomocné slovo ke zdůvodnění souhlásky na konci slov se dětem lépe nachází ( běž – běží). Párové souhlásky uprostřed slov již také probíráme, ale budeme je docvičovat ještě ve 3. třídě. V učebnici se budeme pohybovat na str. 106 až str. 109. Také zde ještě budeme zdokonalovat poznávání podstatných jmen. V pátek budeme psát diktát.

Diktát:  V trávě leze had. Na kopci stojí starý hrad. Měsíc je delší než týden. Děda má zelený rýč. Navštiv tetu Evu a strýčka Jakuba. Máš rád chléb s máslem? Hotel Krakonoš je v Krkonoších.

Ma – Budeme pilně trénovat všechny dosud probrané násobky -  příklady násobení i dělení 2, 4, 5, 10. Nově začneme probírat násobky 3. Prosím, abyste násobilku procvičovali s dětmi i doma, je nutné, aby si násobilku a dělení 2, 3, 4, 5, 10 osvojily zpaměti již ve 2. ročníku. Násobilka 6, 7, 8, 9 je ve druhé třídě probírána pouze s pomocí tabulky, pamětně je až učivem 3. třídy. V učebnici dojdeme na str. 63 a 64, v PS str. 31, 32, 33. V geometrii se zabýváme rýsováním úsečky dané délky, což je stále pro některé žáky problém. Budeme procvičovat jednotky délky, v PS na str. 45, 46 a na jiných pracovních listech.

PRV – Seznámíme se s některými pavouky a jejich životem.

Přeji Vám pěkný týden P. Holubová