Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. zpráva

11. 3. 2018

..

22. ZPRÁVA  12. 3. – 16. 3. 2018

PROBĚHNE

  • 27. 3. od 15:00 Vás srdečně zveme na tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK, který se bude konat opět v přízemí naší školy.

K VÝUCE

ČJ – Procvičovali jsme učivo o vlastních jménech a jménech obecných. Kdy se píše velké, kdy malé písmeno. V hodinách jsme hráli různými způsoby hry typu: „ Země, město . . . . . na dané písmeno. Zde se často ukázalo, že některé děti mají již dobrý všeobecný přehled. V tomto učivu budeme pokračovat a různými způsoby jej procvičovat. V pátek napíšeme cv. 10 str. 80 jako diktát a během týdne některá cvičení ze stran 80  - 83 jako přepis s doplněním daných jevů. Tyto strany jsou určeny k opakování učiva. Opět se budeme věnovat popisu zvířete. Ve čtení se hodně věnujeme práci s textem a jeho přesným pochopením. Přečtené příběhy vyprávíme, všímáme se hlavních postav a jejich vlastností. . . Mnohá přečtená slova si musíme vysvětlovat, co znamenají. Od dubna budeme společně číst novou knihu „ Človíčkova dobrodružství“, kterou nemusíte dětem kupovat. Jednotlivé kapitoly budu dětem kopírovat.

Ma – Stále procvičujeme sčít. a odčít. do 100. Během týdne si napíšeme testík na známky bez použití tabulky. Děti se seznámily s principem násobení. Hodně nám při tom pomáhají předměty, na kterých si příklady ukazujeme. V této fázi je názor hodně důležitý. Příklady znázorňujeme také různými jinými způsoby: ve čtvercové síti, obrázky a na číselné ose. . . Tento týden se děti seznámí s dělením. Stále ještě nepůjde o mechanický nácvik násobení a dělení, ale o pochopení učiva. Prosím, neučte se s dětmi napřed. Raději zopakujte staré učivo sčítání a odčítání, mnohdy děti ještě chybují nebo jsou pomalé. Občas jsou děti popletené, že jim to rodiče ukazovali jinak. V učebnici dojdeme na str. 52, v PS uděláme str. 16. V pátek napíšeme KP z geometrie z učiva o úsečce. Úkoly typu, co jsou v uč. , v PS a na prac. listech, které mají děti v modrých deskách.

Prv – Minulý týden jsme se věnovali tažným ptákům a jaru viz. pracovní listy v zel. deskách. Toto učivo budeme dále rozšiřovat, přidáme i vývoj žáby. V úterý  za týden - 20. 3. napíšeme KP v rozsahu  učiva v nových zelených deskách (1. pomoc, ptáci, žáby, jaro.. . ) Ve výtvarné a pracovní výchově si již užíváme jarní motivy. Třídu si již zdobíme jarně.          Přeji  pěkný týden     P. Holubová