Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. zpráva

25. 2. 2018

20. ZPRÁVA   26.2. – 2.3. 2018

PROBĚHLO

  • Ve čtvrtek 15. 2. proběhl v sokolovně hudební pořad Harmonia Universalis, kde se děti učily vnímat rytmus. Všichni si vyzkoušeli hru na rytmické nástroje. Pod vedením sympatických hudebníků děti společně zahrály i drobné skladby.
  • Děkuji rodičům za vyplnění dotazníku“Mapa školy“. Dotazníky budou vyhodnoceny asi 15. 4. 2018
  • Před prázdninami jsme opět pracovali ve skupinkách. Je prima, že děti se již dovedou společně pěkně domlouvat na plnění zadaných úkolů.

PROBĚHNE

  • Ve středu 28. 2. pojedeme na poslední plavání. Děti dostanou „mokré vysvědčení“.
  • Kontrolujte a podepisujte, prosím, dětem notýsky na známky a domácí úkoly.

K VÝUCE

ČJ – Přečteme si PRÁZDNINOVÉ DENÍČKY, které dětem opět ohodnotím. Budeme se pohybovat v uč. do str. 75. Kapitola „Já mám koně“ je určena k opakování dosud probraného učiva. Takže z některých cvičení budou i známky. Kromě opakování se budeme ve slohu věnovat popisu zvířete. V pátek si napíšeme diktát – některé věty ze cv. 8. str. 74 Ahoj dědo . . .

Ma – Také v matematice budeme celý týden opakovat dosud probrané učivo v uč. do str. 48. Od příštího týdne začneme s násobilkou. Je tedy nutné, aby všechny děti již ovládaly pamětné sčítání a odčítání do 100 ideálně bez tabulky. Ve čtvrtek si napíšeme KP z typů příkladů viz PS – 2. díl i sl.úlohy. V geometrii ještě zopakujeme učivo o úsečce v uč. str.82, v PS str. 42.

Prv Hodně jsme si povídali o olympijských hrách, které před prázdninami začaly. Děti zhlédly film o počátcích novodobých her, povídali jsme si o olymp. sportech i sportovcích, také jsme sporty a sportovce malovali. Bylo vidět, že někteří dění sledují a hodně toho k tomuto tématu ví.

Přeji pěkný týden P. Holubová