Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. zpráva

4. 2. 2018

18. ZPRÁVA  5. 2. – 9. 2.

PROBĚHLO:

  • Ve čtvrtek děti dostaly výpis vysvědčení za 1. pololetí. Společně jsme zhodnotili, co se nám ve třídě dařilo výborně, co méně a co musíme ještě vylepšit. Potom každý žák zhodnotil sám sebe pomocí smajlíků. Všichni k vysvědčení ještě dostali svoji osobní pochvalu za to, v čem jsou dobří a úspěšní.

PROBĚHNE:

  • V úterý 6. 2. jedeme do divadla Minor. Viz. zpráva, kterou děti dostaly při vysvědčení a na třídních stránkách.
  • Ve středu 7. 2. není plavání z důvodu odstávky bazénu – učíme se podle rozvrhu. Další hodiny plavání: 14. 2. budeme plavat, 21. 2. – jarní prázdniny, 28. 2. – poslední lekce plavání, děti dostanou „mokré“ vysvědčení. Tato lekce nám byla darována navíc.
  • 15. 2. proběhne hodinový hudební pořad v sokolovně pro celý 1. stupeň, během dopoledne.

K VÝUCE:

  • Děti přinesly domů PL za 1. pololetí z červených, modrých a žlutých desek. Prosím, dohlédněte, aby je děti nenosily zbytečně v tašce. Nové PL budeme opět zakládat stejným způsobem i ve 2. pololetí. PL v zelených deskách na prvouku ponecháme, slouží nám jako učebnice i k opakování učiva.
  •  Prosím, abyste dětem zkontrolovali vybavení penálů včetně fixů na smazávací tabulky. Denně je používáme, často se vypotřebují. Děti opět musí nosit každý den 30cm dlouhé pravítko.
  • Prosím o pravidelnou kontrolu notýsku na hodnocení i s Vaším podpisem, sledujte prosím, i pravidelné zprávy v bílých deskách nebo na třídních stránkách. Také zde, prosím, připojte vždy podpis, abych měla jistotu, že jste informováni o prospěchu Vašeho dítěte, dění ve třídě i o různých akcích pořádaných školou.

ČJ : Pokračujeme v procvičování psaní slov se skupinami dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě, s i, y. Všechna cvičení, která děláme, jsou vždy spojena s úkoly k pochopení textu. Některé děti se zhoršily v psaní, hodně škrtají, nedodržují správnou výšku a tvary písmen. Dětem zásady pěkného a správného psaní neustále připomínám a zdůrazňuji. Prosím o podporu v tomto ohledu při psaní domácích úkolů. Musím velmi zdůrazňovat pečlivou kontrolu po dokončení práce. V uč. dojdeme asi na str. 69., kde se seznámíme s pojmem slabikotvorné r, l. V pátek napíšeme diktát z učebnice na str. 65 cv. 22.

Během února dočteme knihu „ Z deníku kocourka Modroočka“. Vybereme další společnou četbu. Děti si přejí něco vtipného, tak Vám dáme brzy vědět, co si děti vybraly. Opět připomínám, že kromě úkolů by každý žák měl denně nahlas chvilku číst již s důrazem na správnou intonaci.

Ma: Probrali jsme již všechny typy sčít. odčít. do 100 pro tento rok. Typ 78 + 24 budeme probírat až ve 3. třídě. Nyní budeme všechny probrané typy různými způsoby procvičovat. Děti dostaly domů tabulku na sčít. a odčít. , mají ji i ve škole. Děti se v ní musí umět orientovat a pomáhat si s výpočtem, pokud někomu nějaký typ dělá potíže. Děti by měly také ovládat rychlé pamětné počítání všech typů. Budeme hodně procvičovat úlohy s výpočtem „řetězů“ a s nakupováním, je to příprava na násobení, které nás čeká od března. Budeme pokračovat v geometrii s učivem o úsečce. V učebnici dojdeme asi na str. 47. v G. str. 82. PS str. 9, 10, G – str. 41.

PRV : V tomto pololetí budeme častěji psát krátké testíky, abych věděla, jak si nové pojmy děti zapamatovaly. Vždy ohlásím předem.  Nové učivo a nové pojmy je nutné si vždy zopakovat i doma pro lepší zapamatování. Tento týden budeme probírat pobytová znamení zvířat. Pokud dítě chybí, musí si doplnit PL a látku se doučit doma.

Přeji Vám pěkný týden                       P. Holubová