Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. zpráva

21. 1. 2018

17. ZPRÁVA  22. 1. -  1. 2. 2018

PROBĚHNE:

  • Ve středu 24. 1. – plavecký výcvik.
  • V pátek 26. 1. jedeme do kina v Modřanech – Paddington II.

Sraz: normálně ve třídě, na nádraží půjdeme společně (vlak jede v 8,31 hodin).

S sebou: batůžek se svačinou a pitím, teplé oblečení.

Cena: 100 Kč (vstupné a jízdné) – prosím o uhrazení do čtvrtka.

Návrat: vlakem v 11, 27 hodin na nádraží, děti odvedeme na oběd do školy.

  • Ve středu 31. 1. – plavecký výcvik.
  • Vysvědčení (výpis – do školy se nevrací) děti dostanou kvůli plavání až ve čtvrtek 1. 2. poslední (4.) vyučovací hodinu, vyučování bude výjimečně končit v 11, 30 hodin. První 3 hodiny se učíme normálně podle rozvrhu. Děti si přinesou na vysvědčení desky.
  • V pátek 2. 2. mají děti den volna – pololetní prázdniny.

K VÝUCE:

Český jazyk: Psali jsme různé přepisy, pravopisné doplňovačky, diktát na známky, zejména také kvůli blížícímu se vysvědčení. Budeme v tomto ještě pokračovat. Do konce ledna už ale nebudeme psát diktát. Čeká nás procvičování učiva z minulého týdne – psaní slov se skupinami bě, pě, vě a mě (učebnice str. 61 – 67). Ve 2. třídě by se děti měly naučit, že se vyslovované j (u skupiny mě ň) většinou nepíše a že slova s těmito skupinami píšeme jinak, než slyšíme. Náročný pravopis těchto slov se budou učit později ve vyšších ročnících.

Hodně času jsme věnovali také slohu, a to psaní krátkých vypravování. Většině dětí se vymýšlení příběhu dařilo, někteří byli opravdu moc šikovní. Aby se děti pro psaní nadchly, hodnotila jsem práce velmi motivačněJ. V těchto pracích trénujeme také používání osvojených pravopisných pravidel v praxi, což není pro mnohé děti samozřejmé a mají s tím nemalé potíže. Podobné slohové práce budu tedy zařazovat častěji, dětem je budu zakládat do desek zvlášť, abyste pak měli možnost vidět pokrok Vašeho dítěte a jak se mu ve slohu daří.

Matematika: V pátek jsem Vám poslala domů na ukázku KP z řešení slovních úloh. Typy úloh byly z učebnice a PS, stejné jako na konci 1. třídy, jen se zvětšil číselný obor. Většina dětí zvládá slovní úlohy dobře. Některé ale i tady v matematice „trápí“ potíže se čtením a pochopením textu. Je potřeba to pořád pravidelně procvičovat i doma. Do konce ledna budeme automatizovat všechny typy příkladů do 100 a přidáme si i sčítání s přechodem desítky (typ 58+8…), učebnice str. 43 – 44, PS str.7 a 8. Děti, které mají s výpočty potíže, musí příklady umět vypočítat alespoň s pomocí tabulky. Mají ji všichni při práci ve škole, na začátku týdne dostane každý ještě jednu domů. Ve čtvrtek 24. 1. si napíšeme KP z numerických výpočtů, ve které budou procvičené typy příkladů do str. 42 v učebnici. Při KP budou mít děti na případnou pomoc tabulku. Na jedničku by žáci měly umět toto učivo: správně počítat procvičené typy příkladů, příklady se závorkou, řetězy, příklady s neznámou (např. 50 + . = 84, .  – 7 = 93…) v daném (přiměřeném čase).

Prvouka: Opakovali jsme učivo 1. pololetí a psali 14 dní předem hlášený test ze základního učiva. Bohužel se ukázalo, že si některé děti mnohokrát procvičené pojmy pletou, např. zaměňují měsíce za roční období…Nestačí umět měsíce v roce bezchybně vyjmenovat ve známém pořadí, ale umět je správně použít v odpovědi na zadanou otázku. Děti dostanou test v úterý 23. 1. v deskách domů, abyste viděli, jak se Vašemu dítěti dařilo. Za týden v úterý 30. 1. budu děti, kterým se test nepovedl, přezkušovat ústně na opravu. Ve 2. pololetí budeme krátké testy psát častěji, aby si děti učivo opravdu osvojily.

VV a PČ: I když venku žádná pravá lednová zima není, vytváříme si ji alespoň ve třídě pomocí pěkných zimních obrázků. Děti to moc baví J.

Přeji Vám pěkný konec ledna!                  Petra Holubová

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 7127
Měsíc: 850
Den: 43