Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. zpráva

7. 1. 2018

15. ZPRÁVA 8. 1. – 12. 1. 2018

Vážení a milí rodiče, do nového roku 2018 Vám přeji hodně zdraví, štěstí, pohody a také mnoho radosti z Vašich dětí.

PROBĚHLO:

  • Ještě před vánočními prázdninami – společná hodina se 4. A. Čtvrťáci spolu s p. uč. Hereitovou si pro nás připravili pěkné vánoční čtení a ve skupinkách pomohli mladším spolužákům vyrobit prasátko pro štěstí z citrónu (snad Vám ho všichni donesli domůJ). Pochvalu zaslouží děti z obou tříd, předběžně jsme se už domluvili na pokračování společného setkání – tentokrát na velikonoční hodině.

PROBĚHNE:

  • Ve středu 10. 1. další plavecký výcvik.
  • Do 31. 1. je nutno zaplatit doplatek na ŠVP ve výši 2 190 Kč na účet školy (viz závazná přihláška).
  • Blíží se konec 1. pololetí a s ním i vysvědčení, proto budeme průběžně psát různé opakovací práce na známky.

K VÝUCE:

Chci moc pochválit všechny děti, že velmi pěkně napsaly a nakreslily DÚ na vánoční prázdniny. Moc mě potěšilo, že si na něm dali záležet opravdu všichni a je na mnohých vidět, jaký udělali v psaní velký pokrok. Naprostá většina dětí zvládla také pěkně své zážitky nahlas přečíst před třídou.

Český jazyk: Pokročíme na další učivo – správné psaní slov se skupinami dě, tě, ně, stále budeme opakovat také psaní y/i po tvrdých a měkkých souhláskách (uč. str. 54 – 58). V pátek si napíšeme pravidelný diktát, který si děti mohou opět natrénovat předem doma.

DÚ ze čtení (tj. natrénovaný text) čte většina dětí celkem dobře. Pokud ale čteme ve škole jiný text (v čítance, na PL…), který nacvičený nemají, hodně dětí si slova chybně domýšlí, při čtení delších či méně známých slov se zadrhává, čte zbrkle s chybami…Je stále nutné, abyste se všemi dětmi doma čtení nahlas procvičovali co nejčastěji (nejlépe chvilku každý den).

Matematika: Začneme nové typy příkladů do 100 – sčítání a odčítání dvojciferných čísel (např. 30+25, 53-20…), zatím stále bez přechodu desítek (uč. str. 38 – 42). V tomto týdnu také dokončíme 1. díl pracovního sešitu. Čekají nás průběžné opakovací práce na známky, ve kterých budou procvičené typy příkladů, řetězy a slovní úlohy.

Prvouka: Minulý týden jsme se věnovali zimě a přikrmování lesní zvěře, v tomto týdnu se budeme věnovat poznávání jehličnatých stromů a keřů, zimním měsícům a počasí. Budeme také opakovat učivo 1. pololetí. V dalším týdnu si napíšeme jednoduchý testík z těchto okruhů (podle PL v zelených deskách): listnaté stromy, keře a jejich plody, ptáci stálí a stěhovaví, houby a jejich stavba, hospodářská zvířata a jejich užitek a z loňska dny v týdnu, měsíce a roční období).

Přeji Vám krásný 2. lednový týden!              Petra Holubová